Rainbow page separator

Tři zabavené vyšívací stroje se staly hitem elektronické aukce

Čtvrtek, 4. Červenec 2019

Žďár nad Sázavou / Tři padělatelům zabavené vyšívací stroje, o které jejich noví majitelé svedli „bitvu“, prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nad Sázavou v elektronických aukcích. Výtěžek z prodeje byl následně odveden do státního rozpočtu.
„Ve všech případech se jednalo o vyšívací stroje značky Brother, z nichž elektronická aukce u jednoho skončila po 16 příhozech, u druhého po 51 příhozech a u třetího dokonce po 69 příhozech, přičemž v posledním případě bylo učiněno 45 příhozů během závěrečných pěti minut. Prodejní cena se tak vyšplhala z vyhlašovaných 2 500 korun až na 7 300 korun, 8 550 korun a 9 050 korun. Získaný výtěžek z prodeje byl odveden do státního rozpočtu,“ uvedla referentka oddělení komunikace Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Adéla Janů.
Vyšívací stroje byly na základě trestního příkazu Městského soudu v Brně zabaveny padělatelům, kteří v jednom z brněnských rodinných domů zajišťovali výrobu padělků textilního zboží tak, že zboží opatřovali nášivkami s logy známých ochranných známek. Tyto upravené věci potom prodávali v brněnské tržnici.