Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, tříkrálová sbírka, charita
Rainbow page separator

Tříkrálová sbírka opět překonala rekord

Pátek, 31. ledna 2014

Žďársko / Celkem 2 522 626 korun se le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tos v rámci Tříkrálové sbírky podařilo vybrat koledníkům na Žďársku, což je dosavadní rekord. Je [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to o 147 294 korun více než v loňském roce, který byl také rekordní. V začátcích sbírky se například v roce 2002 v okrese vybralo „jen“ 681 tisíc korun, poté se částka rok od roku zvyšuje.

Koledníci Oblastní charity Žďár nad Sázavou, která sbírku na Žďársku opět zaštiťovala, le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tos po domácnostech chodili s téměř čtyřmi s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovkami zapečetěných kasiček. Nejvíce peněz do pokladniček Třech králů vhodili lidé v Kundraticích, a [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to 22 110 korun. Na prazích domů lidí z měst a obcí žďárského okresu v sychravém počasí zpívalo zhruba šestnáct s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovek koledníků.
Finanční prostředky, které se od vstřícných obyvatel podařilo vybrat, poslouží především pro podporu stávajících služeb Oblastní charity Žďár nad Sázavou.