Rainbow page separator

Tříkrálová sbírka zlomila rekord, vybralo se přes 3,3 milionu

Sobota, 27. ledna 2018

Žďár nad Sázavou / Celkem 3 313 085 korun se letos v rámci Tříkrálové sbírky, kdy do terénu vyrazilo na dva tisíce dobrovolníků s 507 zapečetěnými kasičkami, podařilo vybrat od dárců ve žďárském okrese. Je to opět více než loni.

„Mám obrovskou radost ze závratné částky letošního výtěžku, jejíž navýšení o 254 278 korun oproti loňskému roku opět dokazuje, že pomoc charity považují lidé stále za důležitou a potřebnou. Velká část výtěžku podpoří naše stávající služby, ať už se jedná o služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením, s chronickým onemocněním, služby pro seniory, sociálně slabé rodiny, duševně nemocné či lidi umírající. Část výtěžku poputuje na podporu nového projektu Charitní záchranné sítě – projektu pomoci pro lidi v akutní nouzi,“ vyjádřila se ředitelka Oblastní charity ve Žďáře nad Sázavou, jež sbírku v okrese pořádá, Jana Zelená.

Tříkrálová sbírka má v okrese dlouhodobě stoupající tendenci, a to jak co do počtu koledníků a vydaných kasiček, tak i  výtěžku. Pro srovnání se například v roce 2002 v Tříkrálové sbírce na Žďársku vybralo 681 tisíc korun.