Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, rekreační centrum, bazén, tržby
Rainbow page separator

Tržby v bazénu překročily tři miliony korun

Pátek, 22. Březen 2013

relaxacni-centrum-bazen-zdar-nad-sazavouŽďár nad Sázavou / Čtyřicet tisíc lidí a tržby ve výši zhruba 3,1 milionu korun. To je čtvrtletní statistika nového žďárského relaxačního centra. Zástupci žďárské radnice jsou tímto výsledkem potěšeni. „Pokud by se podařilo tyto tržby udržet i v dalších měsících, na konci roku bychom byli na dvanácti milionech, což je předpokládaný odhad provozních nákladů relaxačního centra,“ vyjádřil se žďárský místostarosta Jaromír Brychta k ideální variantě.

V praxi to ale podle něj bude s největší pravděpodobností trochu jiné, protože v zimě chodí do bazénu více lidí než v dalších ročních obdobích, kdy se nabízí řada vyžití v přírodě.

Žďárští radní předpokládají, že bazénovou částí ročně projde sto tisíc lidí, saunou dvanáct tisíc a solnou jeskyní asi dva tisíce návštěvníků. Doplatek města by tak byl asi 3,5 milionu korun, což by bylo o milion méně, než činila podpora na fungování starého plaveckého bazénu. „Letošní rok je víceméně zkušební a analytický, nemá smysl si dělat představy, že relaxační centrum bude hned vydělávat,“ uvedla starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.