Rainbow page separator

Tuláci zahájí turistickou sezonu na Rosičce

Pátek, 10. Duben 2015

Rozhledna Rosička - zahájení sezóny

Rosička / Už 13. ročník zahájení turistické sezony na rozhledně Rosička poblíž Sázavy připravuje žďárský turistický oddíl mládeže Tuláci ve spolupráci s Active – střediskem volného času ve Žďáře nad Sázavou a obcí Sázava. Uskuteční se v sobotu 11. dubna.
Kdo toho dne přijde či přijede v době mezi devátou a půl šestou odpoledne k rozhledně, obdrží pamětní list, kalendářík a čaj. Organizátoři akce doufají, že se podaří překonat návštěvnický rekord z roku 2009, kdy pod rozhlednu přišlo 677 turistů a náhodných návštěvníků z celé republiky a sedmnáct psů. V loňském roce se při zahájení turistické sezony na Rosičce k rozhledně dostavilo 607 lidí a šestnáct jejich čtyřnohých mazlíčků.
Návštěvníci sobotní akce samozřejmě budou mít možnost zdolat 134 točitých schodů na vyhlídku a rozhlédnout se po okolní krajině. Na kopci v nadmořské výšce 644 metrů kdysi stávala dřevěná rozhledna, v roce 2001 tam byla postavena telekomunikační věž. Na té je vybudována vyhlídka, která je zpřístupněna turistům. Stožár je vysoký 42 metrů, ochoz pro návštěvníky se nachází ve výšce 24 metrů.