Rainbow page separator

Turisté opět křížem krážem prochodí Žďárské vrchy

Pondělí, 8. dubna 2019

Nové Město na Moravě / Na trasy v délce od 5 do 100 kilometrů se i letos mohou vydat turisté v rámci tradičního putování po Žďárských vrších u příležitosti Dne Země. Devátý ročník pochodu Neváhej a choď! se uskuteční v sobotu 13. dubna od půl osmé ráno, start je v novoměstském Horáckém muzeu, a to s výjimkou nejdelší „stovky“, na kterou nadšenci vyrazí již v pátek 12. dubna ve 20 hodin od železničního nádraží ve Žďáře nad Sázavou. Akci opět pořádá společnost Chaloupky ve spolupráci s Horáckým muzeem, Bratrstvem Žďárských vrchů a za podpory novoměstské radnice.
Start na trasy dlouhé 5, 10, 11 a 15 kilometrů se uskuteční v době od 10 do 14 hodin a na trasy čítající 20, 30, 40 a 50 kilometrů se vyráží od půl osmé ráno. Nejkratší tratě jsou určeny pro rodiny s dětmi a doplněny tvořivými dílnami.
Cena startovného činí dvě koruny za každý kilometr, za dvě nejkratší trasy se platí 30 korun za osobu, přičemž rodinné startovné vyjde na 70 korun.
V ceně je účastnický list, popis cesty a vstupné do Horáckého muzea. K doporučené výbavě, a to zejména na nejdelší stokilometrovou trasu, patří lékárnička, čelovka nebo baterka s náhradními bateriemi, turistické hole a pojištění.