Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, centrum, turistické
Rainbow page separator

Turistické centrum pomáhá návštěvníkům už dvacátým rokem

Středa, 16. Leden 2013

Žďár nad Sázavou / Turistické informační centrum, jež ve Žďáře pro město zajišťuje CK Santini Tour, letos oslaví dvě desetiletí své existence. Nyní centrum sídlí v prostorách, které jsou zimní zahradou spojeny se Starou radnicí.

Provoz informačního centra začal 1. dubna 1993 jako iniciativa samotné cestovní kanceláře, a to vzhledem k tomu, že na Žďársko začali ve větší míře směřovat turisté, stále častěji i zahraniční. Jako městské informační centrum začalo zařízení fungovat v roce 1995.

Kromě informací o městě a okolí, jeho historii a zajímavostech lze v informačním centru sehnat kromě dalších suvenýrů třeba i žďárské pivo Santiniho hvězda. Jak pro návštěvníky Žďáru, tak i třeba pro místní, kteří se chystají cestovat po republice, případně jet do zahraničí, a chtěli by tam své město nějak prezentovat.

K dispozici je i veřejně přístupný internet, databáze a rezervace ubytování či průvodcovská činnost. Letos to navíc nově budou i takzvané balíčky pro udržení turistů na Vysočině po více dní, což je akce, která proběhne ve spolupráci s dalšími vysočinskými turistickými informačními centry.