Rainbow page separator

Turistické centrum za 153 milionů otevřou Slavnosti jara

Čtvrtek, 19. Březen 2015

Eden - ráj zábavy a poznání na Vysočině

Bystřice nad Pernštejnem / Ojedinělé turistické zařízení nejenom na Vysočině, ale v rámci republiky i střední Evropy, se v sobotu 21. března oficiálně otevře veřejnosti. Bystřické centrum Eden s mottem Od minulosti do budoucnosti, které vzniklo přestavbou zchátralého bývalého statku zemědělské školy a přístavbou moderního ekologického pavilonu a repliky horácké vesnice, nechala vybudovat bystřická radnice s podporou evropské dotace.
„Stavba za 153 milionů korun byla podpořena 115,5 milionu korun z evropských fondů,“ uvedl starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska. Stávající název centrum Eden vyplynul z ocenění Bystřicka v evropské soutěži European Destination of Excellence (EDEN) v roce 2010.

Na Slavnosti jara, které se v centru Eden uskuteční v sobotu 21. a v neděli 22. března, je vstup zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který je připraven pro malé i velké, kompletní je k nahlédnuté na www.centrumeden.cz.

K mání už bude i pivo z tamního minipivovaru s názvem Mitrowský, jež odkazuje na fakt, že přestavěný zemědělský statek byl kdysi v majetku tohoto šlechtického rodu.
V letošní zahajovací sezoně v centru počítají s návštěvností přes dvacet tisíc turistů, která by se v průběhu několika let měla zdvojnásobit. Bystřická radnice si od zprovoznění unikátního turistického centra slibuje zvýšení turistického ruchu nejenom ve městě, ale v celém Mikroregionu Bystřicko.