Žďársko, zdarsko, Vysočina, vysocina, aktuality, Olšiak, sochy
Rainbow page separator

Turisty lákají další sochy Michala Olšiaka

Úterý, 31. Červenec 2012

michal-olsiak-socha-jelena-1Žďársko/Vysočina/ Ani během letošních letních prázdnin populární žďárský umělec Michal Olšiak nezahálí. Krajinu na Vysočině tak zdobí další jeho betonové plastiky, které jsou nyní pro turisty dalším zajímavým tipem na výlet. 

Jedním z nejnovějších výtvorů je socha Jelena, který se nachází u obce Slavětín na Havlíčkobrodsku. Obec však není nijak daleko ani pro návštěvníky ze žďárského okresu – nachází se mezi Novým Ranskem a Havlíčkovou Borovou. Samotná plastika stojí zhruba čtvrt kilometru východně od Slavětína a turisty k ní navede několik cedulí rozmístěných v obci. Dostat se k ní dá po pohodlné polní cestě. Další výtvor známého žďárského sochaře vyrostl ve vsi Hluboká, místní části Krucemburku na Havlíčkobrodsku. Před tamním penzionem shlíží na kolemjdoucí víla Jozefína. Plastika se nachází hned u silnice a při průjezdu vesnicí ve směru od Radostína ji nelze minout.

Komu zhlédnutí dvou Olšiakových soch nestačí, může vyrazit na výšlap po okolí – obě vsi totiž obklopuje příroda Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Posledním méně známým dílem Michala Olšiaka, jež však také rozhodně stojí za prohlídku, je Hejkal Pepino. Tuto zhruba třímetrovou plastiku lze najít na Novoměstsku, a to v obci Tři Studně u penzionu Zátiší. (zp)