Rainbow page separator

TVOŘIVÁ ODPOLEDNE NA PŮDĚ NAŠÍ ŠKOLY

Středa, 13. Prosinec 2017

Žďár nad Sázavou / Střední škola obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou pořádala ve třech podzimních termínech tvůrčí Dílny nazvané „JAK SE CO DĚLÁ“. Dílny byly uskutečněny v rámci Týdne evropských dovedností a letos jsme je pořádali poprvé. Akci, která se objevila i na celoevropské interaktivní mapě, jsme přihlásili do soutěže vypsané Domem zahraniční spolupráce „DEN ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ S PROGRAMEM ERASMUS+“ s evropským mottem: „Discover your talent“. Vyhráli jsme v Kraji Vysočina a naše akce byla finančně podpořena.

Cílem akce bylo, aby žáci základních škol poznali svoje schopnosti a dovednosti a aby se snáze rozhodovali ve výběru své budoucí profese. Akce také propagovala odborné vzdělávání v celém regionu a snažila se zefektivnit kariérové poradenství.

Byli pozváni zástupci kraje, města a podniků, se kterými spolupracujeme. Chtěli jsme od nich získat zpětnou vazbu, jakým směrem inovovat učňovské obory a co si žádá praxe.

Dílny byly tematicky rozděleny podle jednotlivých oborů, které naše škola nabízí a každé stanoviště otevřelo široký prostor pro nejrůznější činnosti.

Pod dohledem nejen vyučujících, ale především současných studentů, si žáci mohli vyzkoušet profesi aranžéra, kuchaře či číšníka, kadeřnice, maséra i kosmetičky. Nezapomnělo se ani na budoucí studenty obchodní akademie.

V Dílnách s velkým zaujetím pracovalo přes 60 účastníků, kteří strávili ve škole skoro celé odpoledne. Setkávali jsme se s velmi pozitivními ohlasy, a pokud jsme alespoň některým v jejich rozhodování pomohli, splnila naše akce svůj cíl.

Realizační tým
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou s.r.o.