Rainbow page separator

Týranému psovi řetěz téměř zarostl do krku

Sobota, 1. Srpen 2015

Policie, auto

Žďár nad Sázavou / Zkrácené přípravné řízení ve věci týrání psa vedou žďárští kriminalisté proti sedmadvacetiletému muži ze Žďárska, který je podezřelý z toho, že zvířeti nezajistil potřebnou péči, a tím mu způsobil utrpení a zdravotní komplikace.
„Policisté obdrželi oznámení o možném týrání psa. Na místo vyjela hlídka žďárského obvodního oddělení, na kterou již čekali pracovníci občanského sdružení, které se zabývá ochranou a výcvikem psů. Hlídka zjistila, že na zahradě u domu je na krátkém řetězu u plotu uvázán pitbulteriér, který má řetěz téměř zarostlý do krku. Dalším šetřením zjistili, že pes je takto uvázán téměř neustále a pravděpodobně nemá dostatek krmiva a vody. Pracovníci sdružení proto zvíře okamžitě převezli na ošetření k veterinárnímu lékaři, načež ho umístili do útulku. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a případ začali prověřovat,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková.
Policisté podle jejích slov zjistili, že majitel zvíře koupil loni v listopadu a na začátku června ho umístil na pozemek u rodinného domku. Psa uvázal na krátký řetěz u plotu a jako přístřešek mu dal k plotu eternitovou desku. Zvíře mělo na krku stále nasazený řetěz, který mu způsobil ránu pokrytou strupy spojenou se ztrátou srsti. „Pes byl dehydrovaný, žil v nevyhovujících podmínkách na malém prostoru a trpěl zdravotními problémy. Majitel mu navíc nezajistil veterinární péči ani povinná očkování,“ dodala mluvčí.
Případ převzali kriminalisté a po provedení procesních úkonů a zajištění odborného vyjádření majiteli psa sdělili podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení, muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.