Rainbow page separator

U barokního mostu vzniknou lávky po obou stranách

Pátek, 30. Říjen 2015

Most u Zámku Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / I druhá lávka přes Stržský potok bude nakonec vybudována v rámci přestavby parkoviště v Santiniho ulici. Žďárská radnice se po delších jednáních dohodla s vlastníky pozemku, kde lávka bude stát, na jeho dlouhodobém pronájmu, a to za tři tisíce korun ročně. Pěší tak budou moci bezpečně chodit po obou stranách barokního mostu.
„Ještě letos bude dokončena oprava parkoviště a přestavěna lávka vedle mostu na straně u zámku. Lávka na opačné straně bude vybudována příští rok,“ sdělil místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement.
Na silnici směrem od Žďáru by měly být celkem tři přechody pro chodce – jeden před barokním mostem, druhý asi ve středu parkoviště a třetí, nově posunutý o několik metrů dál, než je ten stávající za parkovištěm.
Hlavní část přestavby v okolí zámku za přibližně deset milionů korun bude hotova do závěru roku, takže automobily už budou mít kde parkovat. Na jaro pak zbude druhá lávka a úprava zeleně na parkovišti a dokončení povrchů; veškeré práce mají být kompletně dokončeny do závěru května.