Rainbow page separator

U Devíti skal se první lednový den sejdou lidé ze sedmi obcí

Pátek, 29. prosince 2017

Herálec / Sedm obcí se le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tos podílí na takzvaném Novoročním setkání na „Devítce“, což je již tradiční výšlap na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů Devět skal. Uskuteční se v pondělí 1. ledna a turisté se k Devíti skalám, které se nacházejí v nadmořské výšce 836 metrů, vydají od nedalekých sídel, jimiž jsou Svratka, Svra[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}touch, Sněžné, Herálec, Křižánky, Fryšava pod Žákovou horou a Kadov. Devět skal je současně druhý nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny – prvním je Javořice v Jihlavských vrších, která je ještě o metr vyšší.
Z Herálce se lidé k Devíti skalám, kam [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to mají čtyři kilometry po modré turistické značce, pustí půl hodiny po poledni od tamního obecního úřadu.
S sebou si mají všichni účastníci novoročního setkání u nejvyššího vrcholu Žďárských vrchů, které je naplánováno ve 14 hodin, vzít párky na opékání, chleba a také vhodný nápoj na společný novoroční přípitek.