Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, hřiště, školy
Rainbow page separator

U mateřské školy vybudují nová hřiště

Čtvrtek, 28. Duben 2011

Žďár nad Sázavou/ Dvě úplně nová dětská hřiště přibudou u mateřské školy ve žďárské ulici Okružní – dolní. Město nechá hrací plochy u mateřinky na Stalingradě vybudovat jako určitý revanš tomuto zařízení, které přijde o část rozlehlé zahrady. Na pozemku školky má totiž ještě letos vzniknout dětské dopravní hřiště, které sem musí být přemístěno z nevyhovující lokality u žďárské sportovní haly.
„Někteří rodiče se na nás pochopitelně obracejí s tím, že se jim nezamlouvá výstavba dopravního hřiště na úkor zahrady. Dětem se to pokusíme vykompenzovat právě vybudováním dvou nových hřišť,“ vyjádřila se žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová. U mateřinky v Okružní ulici by se tak měly objevit zcela nové hrací prvky, jako jsou například houpačky nebo houpadla na pružině. „Původně jsem zvažovali i variantu, že by tyto oddechové plochy pro děti byly zakomponovány přímo do prostor dopravního hřiště. Nakonec jsme ale dali na názory odborníků, kteří se domnívají, že by tyto atrakce působily na školáky a předškoláky rušivě,“ podotkla Dagmar Zvěřinová.
A kdy už budou moci děti na nová hřiště vyrazit? Celý projekt, tedy jak výstavba dopravního hřiště, tak i hracích ploch, má být s největší pravděpodobností dokončen ještě letos. Celkové náklady na projekt by se podle vedení města měly vejít do 11,5 milionů korun.