Rainbow page separator

U Medlovského rybníka proběhne křest likéru i sraz otužilců

Čtvrtek, 18. ledna 2024

Fryšava pod Žákovou horou / Nový likér k poctě lyžařů s názvem Mertilus začali vyrábět v Hotelu Medlov. Jeho slavnostní degustace se u Medlovského rybníka uskuteční v sobotu 20. ledna v 15 hodin a bude spojena s prvním setkáním otužilců, kteří se ponoří do chladných vln rybníka. „Uvidíme, zda před tím budeme muset rozbíjet led,“ uvedla s úsměvem spolumajitelka Hotelu Medlov Klára Piskořová. 

Nový likér s třiatřiceti procenty alkoholu na základě speciálního medlovského ginu s příměsí kontryhelu při výrobě doplnily borůvky z regionu. 

Historie medlovského rekreačního zařízení spojená s prvorepublikovým lyžařským reprezentantem Leopoldem Stehlíkem a jeho ženou Aglaiou se začala psát před 90. lety - v roce 1934, přičemž nejdříve šlo tábor pro sportovně založené ženy a dívky. Podle Horáckých listů z 15. června 1934 tam jeho účastnice čekalo nejenom 21 domků s ústřední budovou a 200 metrů pláže. „Budou zde teplé a studené sprchy, moderní toilety, lékařský dozor, terasy pro sluneční lázně. Za vedení zkušených odborníků budou v táboře pěstovány všechny přístupné sporty a moderní metody tělovýchovné, hlavně atletika, gymnastika, kanoistika, lukostřelba, míčové hry, rytmika, plování, veslování, atd. Přirozeně, že o táborové ohně, večery, hudbu atd. bude v táboře dostatečně postaráno. Dívky mladší 18 let se přijímají pouze na odpovědnost rodičů. Poplatek denně 20 Kč. Již dnes jest přihlášeno přes 40 dívek a žen. Tábor bude otevřen asi 1. července 1934. Pro kraj bude mít tento tábor obrovský význam,“ sliboval dobový tisk.