Vysočina, vysocina, aktuality, Sobíňov, požár
Rainbow page separator

U požáru střechy stavení v Sobíňově zasahovalo šest jednotek hasičů

Čtvrtek, 8. Listopad 2012

pozar-hasici-vysocina-rodinny-dum-003Vysočina /Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v pondělí odpoledne u požáru střechy starého stavení v Sobíňově na Havlíčkobrodsku. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 500 tis. Kč. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Informaci o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 15:55 hod. K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Chotěboř a Havlíčkův Brod společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Chotěboře, Krucemburku, Sobíňova a Žďírce nad Doubravou.

Požár vypukl v podkroví, kde měli majitelé uskladněné různé věci a materiál. Ještě před příjezdem jednotek na místo události se plameny stihly rozšířit na střechu nad částí objektu.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. V 16:20 hod se jednotkám podařilo dostat plameny pod kontrolu. Hasiči dále provedli rozebrání požárem zasažených konstrukcí objektu a dohašení jednotlivých ohnisek. V 18:30 hod proběhla úplná likvidace požáru. Dohled nad požářištěm prováděla do dnešních ranních hodin místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Požárem vznikla majiteli škoda v předběžné výši 500 tis. Kč. Proč začala střecha hořet nyní zjišťuje náš vyšetřovatel.

Připravila: kpt. Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina