Rainbow page separator

Údržbu luk chce Sdružení Krajina podpořit bylinkovou výzvou

Sobota, 25. Duben 2020

Počítky / Takzvanou bylinkovou výzvu připravili pro veřejnost pracovníci Sdružení Krajina se sídlem v Počítkách. Aktuálně proto hledají ochotné dobrovolníky, kteří jim při svých toulkách přírodou nasbírají a doma pak usuší různé léčivé byliny. Ty pak bude možné při různých akcích Sdružení Krajina prodávat, přičemž výtěžek podpoří veřejnou sbírku organizace, která se dlouhá léta věnuje údržbě cenných podmáčených luk.
„Každý zná jiné bylinky, každý sbírá něco jiného. Je jedno, jestli se nyní rozhodnete pro sběr třeba podbělu, nebo až později to budou květy bezu, lípy nebo listy meduňky, máty a dalších rostlin. Pokud lidé ještě usušené bylinky zabalí do látkových či papírových pytlíčků, bude to ideální,“ sdělila Darina Coufalová ze Sdružení Krajina.
Bylinková výzva je aktivní po celý „sběratelský“ rok, navíc vzhledem k zákazu hromadných akcí není vyloučeno, že sdružení se letos bude veřejně prezentovat až při zářijovém Dni venkova ve žďárském zámku. „Času je tedy opravdu hodně. Budeme rádi, pokud se nám lidé ozvou se svým záměrem bylinky sbírat, anebo i později už s plnými pytlíčky bylinek, abychom se domluvili na jejich předání či vyzvednutí,“ doplnila Darina Coufalová.