Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, umělecká, škola, talenty
Rainbow page separator

Umělecká škola hledá nové talenty

Středa, 29. Květen 2013

kytaraBystřice nad Pernštejnem / Talentové zkoušky pro zájemce o studium hudebního nebo výtvarného oboru pro příští školní rok připravili v Základní umělecké škole v Bystřici nad Pernštejnem. Budou se konat v prvním červnovém týdnu, tedy od 3. do 7. června, vždy mezi 13 a 15.30 hodinami, případně i jindy na základě předchozí telefonické domluvy.

Malí výtvarníci si s sebou na talentové zkoušky přinesou nějaké svoje domácí práce, hudebníci si zase připraví na ukázku zpěv jedné lidové písničky. Hlásit se je možné i do literárně-dramatického kroužku, který při škole pracuje.

V umělecké škole se vyučuje hra na hudební nástroje dechové, smyčcové, strunné, klávesové a bicí, funguje v ní dechový orchestr, smyčcové soubory, akordeonový soubor či pěvecké sbory. Ve výtvarném oboru je možné studovat kresbu, malbu, grafiku, dekorativní činnosti, prostorovou tvorbu, modelování, keramiku, práci s textilem, teorii umění a objektovou a akční tvorbu. Kromě běžné hudební a výtvarné výuky vzdělávací zařízení připravuje rovněž zájemce ke studiu na umělecky a pedagogicky zaměřené střední a vysoké školy.