Rainbow page separator

Umělecká škola se připojí k ZUŠ OPEN, představí se veřejnosti

Středa, 23. května 2018

Žďár nad Sázavou / Ke druhému ročníku celostátní akce ZUŠ OPEN, který se uskuteční ve čtvrtek 24. května, se letos opět připojí žďárská základní umělecká škola. Podstatou je představit veřejnosti činnost vzdělávacího zařízení.
V sále školy od 15, 16 a 17 hodin proběhnou celkem tři koncerty žáků, kteří zahrají na různé hudební nástroje. A to i na nový koncertní klavír značky August Förster, který škola letos získala k 90. výročí svého založení.
Zajímavostí žďárského ZUŠ OPEN 2018 má být výtvarná úprava fasády trafostanice u školy, o kterou se od 13.30 hodin postarají žáci výtvarného oddělení pod dohledem vyučujících.
Ve vedlejším divadle vystoupí od 15 hodin instrumentální soubory a sbory, přičemž před divadlem průběžně od 14.45 hodin zatančí žákyně tanečního oboru. Ve vestibulu divadla bude rovněž k vidění výstava prací žáků výtvarného oboru.
Dalším místem konání akce se stane nedaleká Stará radnice, kde se budou moci zájemci seznámit s vystavenými pracemi žáků výtvarného oboru a kde od 15.30 hodin vystoupí mladí houslisté. Žáci literárně dramatického oboru vystoupí v Domě kultury od 17 hodin. Podrobný program je k dispozici na webu školy www.zuszdar.cz.