Rainbow page separator

Upravené singletracky si cyklisté naplno užijí o víkendu

Čtvrtek, 19. Duben 2018

Singletrack Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / V sobotu 21. dubna se počítá s oficiálním sezonním zprovozněním singletracků v novoměstské Vysočina Areně. Aktuálně jsou jednotlivé stezky pro cyklisty zbavovány napadaného listí, větví a dalších nečistot. Současně jsou ještě likvidovány poslední následky podzimní vichřice, což je spojeno s odklízením staticky narušených stromů. Rovněž probíhá nezbytná oprava případných výtluků.
Kvůli aktuálnímu úklidu a opravám tratí žádají členové novoměstského sportovního klubu cyklisty, aby ještě pár dnů vyčkali a do soboty nevjížděli na upravované cyklistické stezky.
Speciální jednosměrné přírodní trasy pro horská kola, takzvané singletracky, v lese Ochoza u novoměstské Vysočina Areny, od kterých si zástupci města slibují především zvýšení turistického ruchu v regionu, byly vybudovány v roce 2014. Více než dvě desítky kilometrů tratí o různých stupních obtížnosti mohou využít jak profesionální jezdci, tak i rodiny s menšími dětmi, ale třeba také tělesně postižení lidé na invalidním vozíku.