Rainbow page separator

Úpravu tratí v zimě podpoří kraj, obce, podnikatelé i sbírka

Středa, 11. Listopad 2015

Žďársko / I v letošním roce hodlá Kraj Vysočina finančně podpořit úpravu lyžařských běžeckých tras. Mezi osm žadatelů rozdělil bezmála osm set tisíc korun, přičemž největší finanční částku „přiklepl“ oblasti Novoměstska. Příspěvek je však vyplácen až na základě skutečných nákladů.
Na Novoměstsku se v zimě za příhodných sněhových podmínek upravuje kolem sta kilometrů běžkařských tratí, což může vyjít i na půl milionu korun. Z kraje na to může Mikroregion Novoměstsko vyčerpat dvě stě tisíc. Přispívají rovněž tamní obce a někteří podnikatelé a i letos bude opět možnost pomáhat prostřednictvím veřejné sbírky. S úpravou tratí je spojena také jejich údržba před sezonou, například instalace a oprava mostků či doplňování orientačního značení pro běžkaře.
Kolem sedmdesáti kilometrů lyžařských tras se upravuje v okolí Žďáru nad Sázavou. Od kraje má k tomuto účelu příspěvková organizace Sportis slíbených sto třicet osm tisíc korun, dalších až tři sta tisíc pak ze zdrojů města. S podporou Kraje Vysočina budou v zimě udržovány i tratě pro běžkaře v okolí Velkého Dářka a také na Bystřicku, kde lyžařské stopy navazují na trasy novoměstské.