Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, úřad
Rainbow page separator

Úřad pod jednou střechou

Úterý, 1. Květen 2012

Radnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě /Symbolika pod jednou střechou není náhodná, nové vedení města chce zlepšit komfort občanům tak, aby všechno vyřídili na jednom místě a nemuseli přebíhat mezi několika budovami. To se podařilo díky snížení pracovních míst a následného přestěhování stavebního úřadu z „polikliniky“ do budovy radnice. Od ledna je přestěhován i odbor sociální. Sestěhováním všech úředníků do jedné budovy město navíc dlouhodobě ušetří na provozních nákladech. Všechny služby pro veřejnost tak městský úřad nabídne v jedné hlavní budově radnice na Vratislavově náměstí.

Nově tak na městském úřadě od června občané najdou i všechny agendy stavebního úřadu a životního prostředí vyřizované dosud v budově „polikliniky“. Telefonní kontakty se nemění, všechny zůstávají stejné a budou platit i nadále. Soustředění všech odborů pod jednu střechu zajistí lepší a rychlejší vyřizování všech agend, které má úřad na starosti.

Další novinkou, která by od června měla přispět ke spokojenosti občanů navštěvujících radnici, bude rozšíření dosavadního elektronického objednávání klientů například na Czech Point, živnostenský úřad, matriku a vybrané agendy odboru stavebního a životního prostředí. V průběhu měsíce května se občané z důvodu realizace projektu mohou setkat s omezeními fungování radnice, výsledkem ale bude možnost od začátku června vyřídit vše pod jednou střechou.

Prostory, které městský úřad v průběhu května vyklidí v budově „polikliniky“ ve 3. patře, budou pak nově od měsíce července využívány Úřadem práce ČR pro zajišťování všech jeho agend včetně výplaty sociálních dávek.