Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, úřad, s úsměvem
Rainbow page separator

Úřad s úsměvem

Sobota, 22. Září 2012

den-otevrenych-dveri-zdar-nad-sazavou-1Žďár nad Sázavou / Netradiční formou prezentoval MěÚ Žďár nad Sázavou vstřícný přístup ke klientům a občanům. Více než 300 malých a velkých návštěvníků mělo možnost prohlédnout si jindy nepřístupné prostory úřadu a absolvovat řadu vědomostních a zábavných her.

“Jsem rád, že občané Žďáru měli možnost poznat úřad tak trochu z jiné strany a dík patří zaměstnancům, kteří usilují o to, aby veřejnost vnímala práci úředníků jinak, než je běžně prezentována.” řekl 1. místostarosta města Jaromír Brychta.

Zajímavou částí programu bylo setkání s Michalem Olšiakem, autorem známých betonových soch v okolí Žďáru, kterého jsme se zeptali na jeho pocity v průběhu akce.

“Překvapil mě zájem žďáráků a užil jsem si společné modelování s dětmi, na které jsme použili cca 30 kg speciální sochařské hlíny”.

Potlesk návštěvníků sklidila vystoupení dětí ze Základní umělecké školy F.Drdly a gymnastek z organizace Active club – SVČ.

den-otevrenych-dveri-zdar-nad-sazavou-3A co na akci říkali samotní návštěvníci? “Takto příjemnou akci jsem na úřadě ani nečekala. S malou jsme si to užili a určitě přijdeme zase, pokud se bude opakovat” odpověděla Radka Č. s dcerkou Julinkou.

Městský úřad ve Žďáře nad Sázavou se dlouhodobě snaží být místem, kde se klient setká se vstřícnými a profesionálními pracovníky, usiluje o to, být úřadem otevřeným potřebám občanů.

I díky realizaci projektu s názvem “Zvyšování výkonnosti, kvality, efektivity a transparentnosti služeb a klíčových procesů MěÚ Žďár n. Sáz.”, jenž je finančně podpořen z evropského sociálního fondu, úřad usiluje o naplnění svojí vize být ”Otevřeným Profesionálním Úřadem”.

(TZ MěÚ Žďár nad Sázavou, foto)