Rainbow page separator

Úvěr má pomoci předfinancovat stavby podpořené dotacemi

Středa, 21. Prosinec 2016

Peníze, papírové bankovky

Žďár nad Sázavou / Úvěr ve výši čtyřicet milionů korun je zakomponován v rozpočtu Žďáru nad Sázavou na příští rok. Půjčené peníze mají být využity na předfinancování stavebních akcí podpořených dotacemi.
Žďárská radnice si vezme úvěr, ačkoliv má našetřeno asi sto milionů. Ty si ale chce nechat jako zálohu a zhodnotit je například uložením do krátkodobých fondů. Na investiční akce pak využije úvěr s aktuálně nízkou úrokovou sazbou.
Rozpočet pro rok 2017 je naplánován na 450 milionů korun, investiční akce z této částky představují zhruba dvacet procent, zbytek činí provozní náklady.
Mezi nejvýznamnější investice příštího roku bude patřit zahájení rekonstrukce sítí ve čtvrti Vodojem. První dvě ulice, Kavánova a Mánesova, vyjdou na 8,5 milionu korun. Asi deset milionů korun bude stát rekonstrukce interiéru Kina Vysočina, dvacet milionů podpoří výstavbu další technické infrastruktury v lokalitě Klafar. Přibližně dvaadvacet milionů korun je vyčleněno na vybudování zázemí pro fotbalisty a tenisty ve sportovním areálu na Bouchalkách.