Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, uzavírka, Žižkova
Rainbow page separator

Uzavírka Žižkovy ulice komplikuje dopravu ve Žďáře

Středa, 27. června 2012

Žďár nad Sázavou/ Léto ve znamení kolon. I tak by se dalo nazvat to, co motoristy čeká v nejbližší době ve Žďáře nad Sázavou. Ve středu 27. června tam už začala uzavírka ulice Žižkova a části ulice Brodská. Komunikace bude nyní procházet rekonstrukcí. Automobily se tedy od středy nedostanou z křižovatky s ulicí Revoluční kolem kina na hlavní křižovatku u Domu kultury. Uzavírka by přitom měla trvat až do října letošního roku. Objízdná trasa je vedena žďárskými ulicemi Revoluční, Strojírenská, Nádražní, Chelčického a Jihlavská.

Následky uzavření hlavního tahu na Havlíčkův Brod a také významné příjezdové cesty do sídliště Stalingrad pocítili ve středu snad všichni motoristé, kteří centrem okresního města projížděli – na hlavním průtahu Žďárem se především odpoledne tvořily dlouhé kolony aut. Také na chodnících na náměstí se hromadili lidé – autobusová zastávka v Žižkově ulici byla totiž přesunuta a jako náhradní stanoviště slouží nyní právě zastávka na náměstí u České spořitelny. Podrobnější informace o přesunu nebo rušení některých zastávek jsou na webových stránkách města nebo přepravní firmy ZDAR.

Stavební práce v ulici Žižkova v současné době probíhají až za vjezdem na komunikaci vedoucí k městskému úřadu, tudíž ve směru od světelné křižovatky u kulturního domu je umožněn příjezd nejenom na parkoviště pod úřadem, ale i přímo k jeho budově. Pouze poslední tři týdny rekonstrukce, tedy zřejmě od 25. září do 15. října 2012, bude silnice v úseku Brodská a Žižkova uzavřena v celém úseku, to je od křižovatky s ulicí Revoluční až po křižovatku s ulicí Dolní. V této době nebude na parkoviště ani k budově městského úřadu umožněn příjezd. Pokud vše půjde podle plánu, měla by být rekonstrukce komunikace dokončena v polovině letošního října. (zp)