Rainbow page separator

Uzené slavnosti v Bystřici nad Pernštejnem

Čtvrtek, 1. Únor 2018

Bystřice nad Pernštejnem / Slavnosti nejen masitých uzených specialit. I tak by se dal nazvat letošní ročník Uzených slavností, během kterých budeme udit nejen klasické vepřové maso a klobásky, ale i drůbež, ryby, ořechy, sýry a zeleninu.

Už jste někdy vyzkoušeli uzenou sůl nebo zauzené oříšky? To vše a mnohem víc na vás čeká dne 17. února od 9.30 do 18.00 v centru Eden. A navíc, každý návštěvník dostane porci ovarové polévky zdarma!

S tímto chladným obdobím jsou spojeny vesnické zabijačky. Jak se porcuje prase a co lze z jednotlivých částí vyrobit se dozvíte během dne při řeznické a kuchařské show, která se bude odehrávat na nádvoří Panského dvora. Kuchař – K. Nekola představí recepty z uzeného masa a dalších zabijačkových pochutin, jejichž chuť ohodnotí sami návštěvníci. Během kuchařské show zapojíme do vaření i děti a připraví si pod vedením našeho kuchaře dobrotu pro maminku.

V pravé poledne je ideální čas na pořádný oběd, což návštěvníkům dokáží jedlíci, spořádáním poloviny bochníku se škvarkovou pomazánkou, během soutěže jedlíků.
Na své si přijdou i děti, pro které bude připraveno malování na obličej, historický kolotoč, dobová střelnice nebo loutkové divadlo pana Hrubce, který předvede pohádku O zlaté rybce.

Po celý den se budou na nádvoří centra Eden konat trhy jak s uzenářskými a zabijačkovými specialitami, tak i řemeslnými výrobky. V Horácké vesnici budou v jednotlivých chaloupkách předvádět řemeslníci své řemeslo. K vidění bude tkadlena, hrnčíř, včelařka, ad.
Na statku proběhne ukázka zpracování sádla. K ochutnání zde budou čerstvě připravené škvarky.

Pro milovníky piva chystá sládek minipivovaru Eden várku speciálního uzeného piva značky Mittrowsky. Podstatou výroby uzeného piva je speciálně upravený nakuřovaný či chcete-li uzený slad, který se suší nad kouřem z bukového dřeva. Vhodná kombinace sladů dovolí vyniknout kouřovému aroma nakuřovaného ječmene. Ochutnat toto pivo budou moci návštěvníci na Uzených slavnostech 17. února 2018, na které je navařeno 300 litrů tohoto speciálu o 13° síle.

Více informací o akcích centra Eden naleznete na internetových stránkách www.centrumeden.cz.

Uzené slavnosti v Bystřici nad Pernštejnem

  • Co: Uzené slavnosti
  • Kdy: 17. 2. 2018 od 9:30 do 18 hodin
  • Kde: Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem
  • Vstupné: 120 Kč/ plné vstupné, 80 Kč/ snížené vstupné, děti do 6 let zdarma