Rainbow page separator

Uživatelé Rosy uklízeli u Domanínského rybníka

Úterý, 26. Duben 2016

Bystřice nad Pernštejnem / Ve čtvrtek 21. dubna 2016 se uživatelé a pracovníci denního stacionáře Rosa, který je součástí žďárské Charity, zapojili již podruhé do akce Čistá Vysočina, pořádanou Krajem Vysočina. Vybaveni ochrannými pomůckami, pytli na odpad a dobrou náladou se vydali k Domanínskému rybníku nedaleko Bystřice nad Pernštejnem, kde sbírali odpadky.

Společná akce byla úspěšná a velmi užitečná. V okolí hráze rybníka a přilehlém lesíku se podařilo sesbírat sedm pytlů odpadků. „Jsem velmi překvapena, co vše lidé vyhodí, obzvlášť když odpadkových košů je u hráze dost,“ podivuje se pracovnice stacionáře Renata Řádková.
Všichni si celé úklidové dopoledne velmi užili. „ Pro naše uživatele to bylo velmi příjemné dopoledne. Měli možnost společně strávit čas i mimo stacionář a měli také možnost zapojit se do práce, která pomáhá zlepšit naše okolí, což jim dodává pocit důležitosti, který bych přirovnala k pocitu dobře odvedené práce v zaměstnání,“ uvádí závěrem vedoucí denního stacionáře Petra Königová.

Tým pracovníků denního stacionáře Rosa