Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, parkoviště, nemocnice
Rainbow page separator

V areálu nemocnice bude nové parkoviště

Čtvrtek, 22. Listopad 2012

Nové Město na Moravě / Nejpozději do začátku mistrovství světa v biatlonu bude dokončeno nové parkoviště pro 85 automobilů, které nyní vzniká v areálu novoměstské nemocnice.Současná odstavná plocha naproti hlavnímu vchodu do nemocnice bude po dobu biatlonového mistrovství sloužit pro potřeby organizátorů sportovní akce, a to jakožto točna pro kyvadlovou dopravu.

Nové parkoviště v nemocnici bude fungovat ve stejném režimu, jako se v areálu parkuje dosud. První půlhodina je zdarma, slouží zejména pro přivezení a odvezení pacientů jejich rodinnými příslušníky, delší doba parkování je zpoplatněna a poplatek se hradí v automatu u výjezdové brány.

V současné době ještě není zcela jisté, zda se bude po dobu konání mistrovství v nemocnici za parkování platit, či bude dočasně zdarma. Po šampionátu ale bude odstavení automobilu v areálu po dobu delší než půl hodiny zpoplatněno v každém případě. Na „starém“ parkovišti před nemocnici řidiči i nadále zaparkují zadarmo.

Na vybudování parkoviště vyčlenil peníze Kraj Vysočina, na financování se bude podílet i nemocnice. Nový chodník, který je dokončován od autobusové zastávky nad nemocnicí přes koleje směrem ke zdravotnickému zařízení, je v režii města, stavební úpravy nedaleké železniční zastávky včetně technických prací na přejezdu uhradila Správa železniční a dopravní cesty.