Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, cimbálovka, Batyskaf
Rainbow page separator

V Batyskafu zahraje vánoční cimbálovka

Středa, 19. Prosinec 2012

medicimbal-batyskaf-1smallŽďár nad Sázavou/ Ve čtvrtek 20. prosince proběhne ve žďárském kulturním centru Batyskaftradiční předvánoční koncert s moravskou skupinou Medicimbal. Je to už počtvrté, co zavítá tato tak trochu jiná cimbálovka v předvánočním čase do Batyskafu. Pěkná tradice si v průběhu let našla desítky příznivců.

„Skupina Medicimbal, jak již většina návštěvníků tohoto předvánočního večírku ví, nestaví své koncerty pouze na tradičních moravských lidových písních. Cimbál dokázali vyzvednout nad rockovou rytmiku, a tak i „moravská“ písnička je tak zasazena do zcela originálního zvuku,“ vysvětluje hlavní kouzlo chystaného koncertu dramaturg žďárského Batyskafu Aleš Kostečka. Podle něj Medicimbal ve své hudbě spojuje energii lidové písně se zvukem inspirovaným oblíbenými kapelami jejich členů. Namátkou jsou to třeba U2, Peter Gabriel, Coldplay a další skupiny, jejichž skladby Medicimbal řadí do svého repertoáru. „Skupina je specifickým výkvětem moravské hudebnosti a na akcích, kde účinkuje, sklízí nebývalý úspěch právě pro svou energičnost, komunikaci s publikem a vynikající pěvecké a hráčské výkony,“ dodává žďárský dramaturg.

medicimbal-batyskaf-2Skupina Medicimbal má na svém kontě kromě koncertů mnoho spokojených hostů na šťastných svatbách a narozeninách. Chlapci spolu zahráli také na MFF Karlovy Vary, na akci Vinař roku na Žofíně v Praze či na tradičních slavnostech vinobraní v Mikulově či Velkých Pavlovicích. „Já osobně mám tuhle akci moc rád, a to nejen kvůli dobré muzice, dobrému vínu a nekuřáckému prostředí, ale hlavně kvůli tomu, že si do Batyskafu najdou cestu i lidé, které klasický program klubu příliš neláká,“ usmívá se Aleš Kostečka.

Milovníci moravské lidové písně se mohou těšit na vystoupení skupiny Medicimbal ve čtvrtek 20. prosince od 20 hodin v kulturním centru Batyskaf ve Žďáře nad Sázavou.