Rainbow page separator

V březnu začne administrativní příprava opravy Nádražní ulice

Úterý, 13. Únor 2018

Žďár nad Sázavou / Vodoprávní řízení bylo zahájeno v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí vodovodu a kanalizace v části Nádražní ulice. Schůzka zainteresovaných osob a subjektů se uskuteční ve žďárském městském úřadu 9. března.
Zahájení rekonstrukce inženýrských sítí v úseku od pošty k okružní křižovatce pod nádražím se předpokládá v roce 2019; hlavním investorem bude Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko. Na opravu sítí pak naváže rekonstrukce povrchů komunikací v ulici, kterou zaplatí žďárská radnice. Ta současně uhradí i třicetiprocentní spoluúčast při výměně rozvodů vodovodu a kanalizace.
Tipy související s celkovou revitalizací Nádražní ulice, která má probíhat po etapách, sbírala žďárská radnice v průběhu roku 2015 a 2016, uskutečnily se rovněž diskuse s občany včetně komentované procházky. V minulém roce se konala architektonická soutěž na budoucí vzhled této ulice. Na prvním místě v ní skončil tým architektů ve složení Rudolf Grimm, Martina Grimmová, Oliver Kálnássy a Vladimír Fialka, přičemž porota posuzovala celkem čtrnáct návrhů.