Rainbow page separator

V budoucí Rezidenci Bílý lev ještě zbývá sedm volných bytů

Čtvrtek, 31. května 2018

Žďár nad Sázavou / Osm prodaných a sedm zarezervovaných z celkových dvaadvaceti bytů – tak v současné době vypadá stav prodeje bytových jednotek v Rezidenci Bílý lev, která vznikne na rohu náměstí Republiky po zbouraném hotelu Bílý lev. Objekt se má začít stavět letos, hotový bude v létě příštího roku.
Ceny nabízených bytových jednotek se pohybovaly od 1,5 do 3,7 milionu korun, jako první bylo prodáno několik dražších bytů s otevřenou terasou. Zatímco v horních patrech domu vzniknou byty, v přízemí je naplánováno umístění čtyř provozoven – banky a tří obchodů, přičemž všechny jsou již obsazeny. Aktuálně je volných sedm bytů, a to od 36 metrů čtverečních o dispozici 1+kk a cenách začínajících na dvou milionech korun. Největší z bytů, které ještě nejsou prodány či zamluveny, je 3+kk o výměře 69,6 metru čtverečního za 3,7 milionu.
V pořadí pátý majitel někdejšího vyhlášeného, ale později značně zchátralého hotelu Bílý lev postaveného v roce 1972, firma VHS Bohemia, chtěl v roce 2013 v místě nejprve zřídit takzvaný podnikatelský inkubátor pro podporu začínajících firem v regionu. Pro to se však nepodařilo získat dotační podporu, takže ze záměru sešlo. O rok později byla stavba hyzdící tehdy právě rekonstruovanou horní část náměstí zdemolována a později pozemek obehnán plotem do doby, než na uvolněné parcele vyroste nový objekt.