Rainbow page separator

V Bystřici budou už po šesté soutěžit o nejlepší vánočku

Pátek, 25. Listopad 2016

V Bystřici budou už po šesté soutěžit o nejlepší vánočku

Bystřice nad Pernštejnem / O nejlepší Bystřickou vánočku 2016 budou lidé opět soutěžit v rámci akce s názvem Vánoční koledování aneb Otevření adventu 2016. Ta se letos na bystřickém Masarykově náměstí uskuteční v sobotu 26. listopadu.
Podmínkou účasti v tradiční soutěži o nejchutnější vánočku je dodání alespoň jedné vánočky z minimálně půl kilogramu mouky. Donést ji je třeba v době od 9 do 11 hodin do výstavní síně muzea. Poté pekařské výrobky zhodnotí odborná porota a od 13 do 14 hodin vánočky v muzeu budou moci ochutnat i laičtí porotci z řad veřejnosti. Přibližně v 15.30 hodin dojde k vyhlášení autora nejlepší Bystřické vánočky 2016 a předání cen v amfiteátru na náměstí.
Soutěže, která se letos uskuteční již šestým rokem, se mohou zúčastnit amatérští i profesionální pekaři nejenom z Bystřice nad Pernštejnem, kteří se chtějí pochlubit svým výrobkem. Dnes už tradiční předvánoční soutěž byla poprvé vyhlášena v souvislosti se snahou o vzkříšení tradičních řemesel. „Pokud ze soutěžních exponátů něco zbude, tak po skončení oficiální části soutěže jsou vždy nabídnuty ke konzumaci všem přítomným, kteří o to mají zájem,“ uvedl starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.