Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, kamery, záznam
Rainbow page separator

V Bystřici chtějí kamery se záznamem

Úterý, 2. Duben 2013

Bystřice nad Pernštejnem / O možnost napojení stávajícího kamerového systému na služebnu policie a jeho dovybavení záznamovým zařízením stojí v Bystřici nad Pernštejnem. V současné době je ve městě sedm monitorovacích kamer, které jsou vyvedeny pouze na webové stránky města a nemají záznamové zařízení.

„Už dvakrát jsme neúspěšně žádali o dotaci ministerstva vnitra a doufáme, že letos se nám už peníze podaří získat. Jsme jedni z posledních, kteří ještě nemají u městského kamerového systému záznam,“ uvedl místostarosta Bystřice nad Pernštejnem Josef Vojta.
Bystřičtí by na kamerový systém potřebovali asi 1,2 milionu korun – devadesát procent by mohla činit poskytnutá dotace, zbytek by doplatilo město. Tyto peníze by stačily ještě i na dvě další kamery – jedna z nich by měla monitorovat okolí nočního klubu Fair Play v ulici Pod Kaštany, druhá zase dvůr za náměstím u prodejny zemědělských potřeb. Kamerový systém by pak bylo možné postupně rozšiřovat, například o kamery na příjezdech do města.