Bystřice nad Pernštejnem, aktuality, muzeum, veteráni
Rainbow page separator

V Bystřici dočasně zprovoznili muzeum veteránů

Úterý, 13. Srpen 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERABystřice nad Pernštejnem / V bývalém bystřickém lihovaru pod náměstím byla otevřena expozice automobilových veteránů. Muzeum historických dopravních prostředků zprovoznil František Prosecký z tamního Veterán Tatra klubu.

Vystaveno je tam kolem třiceti osobních automobilů i vojenská technika včetně nákladních aut, a to vše nejčastěji značky Tatra. Nejstarší exponáty pocházejí z roku 1928. K vidění jsou rovněž dětská šlapací autíčka, v expozici jsou asi dvě desítky vozítek. „Depozit bude otevřen do konce měsíce, znovu pak až v příštím roce,“ uvedl Prosecký.
Expozici doplňují i staré hračky, ale větší množství jich budou moci lidé obdivovat až příští rok. Tedy za předpokladu, že se provozovatelům podaří sehnat finance na další bezpečnostní zařízení, které by cenné historické exponáty ochránilo před případným zcizením.

Na úpravě prostorů v někdejším lihovaru na muzeum historických vozidel se kromě provozovatelů podílela i bystřická radnice, konkrétně finančním příspěvkem ve výši dvě stě tisíc korun. Peníze přidal i Kraj Vysočina.