Rainbow page separator

V Bystřici vytvoří český rekord v pojídání hrachové kaše

Pátek, 9. Říjen 2015

Tradiční bystřické hody 2015

Bystřice nad Pernštejnem / V neděli 11. října se na bystřickém Masarykově náměstí uskuteční tradiční hodový program. Už v sobotu 10. října však bude od 16 hodin na náměstí stavěna májka, a to za doprovodu dechové hudby. O hodinu později zahraje brněnská kapela Poutníci a od 19 hodin v tamním amfiteátru vystoupí Společenstvo meče a ohně NOVUS ORIGO z Polné s ohňovou show.
V neděli v 9.15 hodin již tradičně převezmou děti z bystřických mateřských škol od vedení města symbolický klíč od města, aby hody mohly být oficiálně zahájeny.
Náměstí poté bude zaplněno krámky a atrakcemi. K vidění budou tradiční postavy Žida s Židovkou, obr i kejklíři na chůdách, policajti, kat s beranem, pardon i generál na koních, soudce, prokurátor, rychtář, obhájce či písař. Vystoupí rovněž Dechový orchestr Základní umělecké školy v Bystřici nad Pernštejnem, taneční soubory a v 11 hodin pak rovněž Ukulela orchestra jako Brno.
Při tradiční soutěži jedlíků se letos půl hodiny po poledni na pódiu odehraje klání v konzumaci dvou kilogramů hrachové kaše na čas. Soutěž v pojídání tohoto pokrmu je jediná v České republice, takže za účasti prezidenta Agentury Dobrý den z Pelhřimova bude v neděli ustaven základní rekord. Následovat bude vystoupení Rytířů Země zubra od 13.15 hodin a tradiční ortel v půl třetí odpoledne zrekapituluje aktuální bystřické problémy a nešvary.