Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, fórum
Rainbow page separator

V Bystřici zrušili diskusní fórum

Úterý, 6. Listopad 2012

Bystřice nad Pernštejnem / Diskusní fórum na bystřických webových stránkách skončilo. Vedení města jej zastavilo na základě množících se stížností obyvatel, kteří se setkali s tím, že na webu někdo opakovaně vystupoval a prezentoval svoje názory pod jejich jménem. „V poslední době se diskusní fórum stalo terčem pravděpodobně psychopatické osoby, která zneužívá jména existujících obyvatel, za které se vydává, čímž je velmi poškozuje,“ uvedl bystřický starosta Karel Pačiska ke zrušení diskusí.

Drtivá většina příspěvků pocházela z jedné adresy, pokaždé ovšem pod jiným jménem. „Bylo to zhruba osmdesát procent příspěvků. Nebyly to jen vymyšlené pseudonymy, ale figurovala tam i jména reálných obyvatel Bystřice, kteří se diskuse zapojovali, a jim to pochopitelně velice vadilo,“ přiblížil místostarosta Bystřice Josef Vojta s tím, že situace překročila hranice slušnosti.
Vedení bystřické radnice nyní řeší otázku, zda webové diskuse nějakým způsobem nahradit, případně jak. Zatím se však k žádnému konkrétnímu návrhu nepřiklonili. Zájemci o jakékoliv informace a se svými návrhy a podněty se musejí obracet na radnici klasickým způsobem – prostřednictvím osobních schůzek, telefonátů či e-mailů.