Rainbow page separator

V centru Sněžného upoutá místní i turisty přírodní zahrada

Čtvrtek, 3. listopadu 2022

Sněžné / Na projektu přírodní zahrady v centru Sněžného s městysem spolupracovali pracovníci Sdružení Krajina se sídlem v Počítkách. Do práce se s nadšením pustili zejména tamní školáci, kteří se angažovali při tvorbě bylinkového záhonu, květnaté louky Žďárských vrchů i hmyzího hotelu. Bylinky a některé části louky doplní „jmenovky“, aby si každý mohl přečíst, o jaký rostlinný druh jde.
„V okolním parku budou na stromech pověšeny ptačí budky, neboť přírodní zahrada plná opylovačů, motýlů a jiných mušek pro ně bude doslova prostřeným stolem. Aby si kolemjdoucí nelámali hlavu nad tím, co dělá uprostřed obce květnatá louka či hmyzí hotel, přírodní zahrada byla doplněna o informační tabuli. Tam si každý může přečíst zajímavosti ze světa léčivých bylin, obyvatel hmyzího hotelu či významu divokých luk,“ uvedla Dagmar Kafková ze Sdružení Krajina.
Cílem projektu, který finančně podpořil Kraj Vysočina, bylo vytvořit příjemné místo přímo v centru Sněžného sloužící nejen přírodě, ale i obyvatelům městyse či jeho návštěvníkům k odpočinku.