Rainbow page separator

V gymnáziu i zdravotnické škole opravují elektroinstalaci

Čtvrtek, 27. července 2017

Gymnázium Nové Město na Moravě

Žďársko / Rekonstrukce elektroinstalace v průběhu prázdnin probíhá v novoměstském gymnáziu se sportovními třídami a rovněž ve žďárské zdravotnické škole. Zřizovatelem těchto školských zařízení je kraj. Opravy se dotkly i dalších středních škol v okrese. „Na Žďársku Kraj Vysočina už v červnu dokončil a předal Gymnáziu Velké Meziříčí nový venkovní atletický areál, do několika měsíců bude hotová také dlouho plánovaná a očekávaná rekonstrukce šaten a sociálního zařízení. V Gymnáziu Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě i ve žďárské zdravotnické škole jsme prázdniny využili pro rekonstrukci elektroinstalace,“ potvrdil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku a financí Josef Pavlík.
„Nyní nejčastěji v našich školách opravujeme sociální zařízení, měníme okna, pokládáme nové střechy. Při desítkách budov, které pro školy využíváme, je to vlastně nikdy nekončící proces,“ dodal Pavlík.
V letošním roce je v krajských středních školách po celé Vysočině rozestavěno či ve fázi projektové přípravy na osm desítek akcí za zhruba 266 milionů korun. Loni se podařilo opravit školský majetek za bezmála 240 milionů.