Rainbow page separator

V Horácké galerii se zájemci seznámí s technikami animace

Středa, 15. Červenec 2015

Oživujeme poklady - Horácká galerie Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Animačních dílen pro děti i dospělé v rámci výstavy Poklady Vysočiny se mohou v průběhu prázdnin zúčastnit návštěvníci novoměstské Horácké galerie. V každém týdnu je na programu jeden druh animační techniky, v dílnách budou oživeny exponáty ze sbírek muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina.
Pro individuální zájemce jsou vypsány úterní termíny dílen, přičemž skupiny s minimálním počtem pěti osob a maximálním počtem deseti se mohou hlásit i na jiné dny. Cena animační dílny činí padesát korun za účastníka a je nutné se nahlásit předem; začátek je vždy v 9, 13 a v 16 hodin.
V úterý 21. července a pak ještě 4. srpna je v plánu kreslená animace, 28. července a 11. srpna loutková animace a na 18. srpna zbývá ještě jeden termín, kdy se zájemci budou moci v Horácké galerii seznámit s takzvanou ploškovou animací. To je mimo jiné nejstarší animační technika, která spočívá ve skládání jednotlivých snímků z připravených dvourozměrných rekvizit – například obrázků vystříhaných z papíru, případně tvarů z textilních materiálů.