Rainbow page separator

V knihovně bude Josefská noc, zvolí při ní Čtenářskou babičku

Čtvrtek, 16. března 2017

Knihovna Josefa Matěje Sychry Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Další ročník Josefské noci se v pátek 17. března uskuteční ve žďárské Knihovně Matěje Josefa Sychry. „Josefskou noc chystá knihovna již po osmé a doufáme, že i tentokrát program, který jsme připravili, zaujme a pobaví,“ uvedl ředitel knihovny Roman Kratochvíl.
Součástí večera bude letos navíc vyhlášení Čtenářské babičky roku. „Kritéria pro výběr čtenářské babičky byla jednoduchá. Hledali jsme babičku, která ráda a hodně čte svým vnoučatům, podporuje je ve čtení a ráda chodí do knihovny. No, a protože máme nadšených čtenářek spoustu, tak jsme nakonec vybrali dvě. Jednu za knihovnu na náměstí a jednu za pobočku u nádraží,“ přiblížila zástupkyně ředitele knihovny Dana Licková.
Program Josefské noci začne v 18 hodin přednáškou cestovatele Romana Veselského o Srí Lance a Maledivách, ve 20 hodin dojde na vyhlášení Čtenářské babičky. Na své si od půl deváté večer přijdou i milovníci zdravého životního stylu, již se dozvědí něco o bylinkách od Valerie Pelikánové, která se věnuje výrobě čajů. Děti se v tu dobu mohou těšit na ukázku modelářských výtvorů z Modelového království. Na dvaadvacátou hodinu je pak naplánovaný koncert hudebního dua AMaTer.