krátká, jarmark
Rainbow page separator

V Krátké budou v sobotu vonět bramborové placky

Čtvrtek, 26. Červen 2014

Krátká / S živými sovami a dravci, kovářskou dílnou, harmonikou a basou, bylinkami, medem, taškami a kabelkami, keramikou, dřevem, proutím, šperky, vlnou, kameny a také dobrým jídlem a pitím se mohou v sobotu setkat návštěvníci Kráteckého jarmarku v Krátké poblíž Sněžného.
Akce se koná od 10 do 16 hodin. „Stánky s řemeslnými výrobky stejně jako hasičská hospoda budou umístěny na tradičním místě v okolí chalupy číslo 12, bývalého infocentra. V budově si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu o přírodě Vysočiny a zapojit se do malého workshopu. Ten umožní dětem i maminkám vytvořit si pro sebe drobný šperk,“ uvedla jedna z pořadatelek Kráteckého jarmarku Marie Rajnošková z obecně prospěšné společnosti Chaloupky.
Dílnu pro děti bude mít v Krátké také občanské sdružení Walda. „Po loňském výpadku jsme se letos pokusili jarmark obnovit a převzít štafetu od Správy CHKO Žďárské vrchy,“ uvedla pořadatelka s tím, že v Krátké nebudou v sobotu chybět ani oblíbené bramborové placky, se kterými se tam lidé v minulosti už setkali. „Chtěla bych všechny návštěvníky pozvat také do statku číslo 2 u kapličky, kde budou dámy a pánové připravovat výborné bramborové placky sypané mákem, namazané povidly či sádlem,“ dodala Rajnošková.