Rainbow page separator

V květnu je možné jezdit do práce na kole a soutěžit o ceny

Úterý, 29. Březen 2016

Žďár nad Sázavou / Do kampaně soutěže Do práce na kole se zapojila žďárská radnice. Jde o celostátní akci, jejíž šestý ročník proběhne v květnu ve více než pětadvaceti městech republiky.
Záměrem projektu je upozornit na výhody toho, když více lidí změní své dopravní návyky a místo aut k cestě do práce využije jízdní kola. Účastníci akce si navíc pravidelnou jízdou zlepší svoji fyzickou kondici a společně přispějí k čistšímu ovzduší. „K zapojení stačí utvořit s kolegy dvou až pětičlenný tým a jezdit během května co nejčastěji do práce na kole,“ sdělila komunitní koordinátorka žďárské radnice Radka Remarová.
V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit do několika kategorií. Letošní novinkou je možnost registrace pro běžce, chodce, bruslaře, vyznavače skateboardů i jiných šetrných způsobů dopravy.
Loni se do akce zapojilo 7 280 soutěžících z celkem 1 156 firem a institucí ve čtyřiadvaceti městech České republiky. Dohromady najeli 1,5 milionu kilometrů bez emisí.
Každý účastník soutěže získá originální tričko. Hlavní výhrou je kolo, které věnoval Kraj Vysočina. Přihlásit se do soutěže je možné na webu www.dopracenakole.cz.